Chcete doma mazlíka?


O tom, že pes je věrný přítel člověka nikdo nepochybuje. Pes je domestikované zvíře, které v mnoha domácnostech má stejné místo jako všichni ostatní členové rodiny. A někdy si vybojuje i místo nejvyšší, protože kdo by se nezamilovat do rozkošného pejska.

Pes v domácnosti ale může mít i velké terapeutické účinky. Mnoho osamělých lidí si pořizuje psa, který jim dodá pocit blízké duše, pocit bezpečí a v neposlední řadě i důvod, proč vyjít ven na procházku. Existují i speciálně vycvičení psi, se kterými jejich cvičitelé chodí do nemocnic za malými pacienty, ale také do domovu důchodců za starými a často již nemohoucími babičkami a dědečky. Tolik radosti jako pes jim udělá jen málokdo.

akita inu

Pokud zvažujete, že si pořídíte domů pejska, můžete zvážit rasu akita inu prodej. Jsou to chundelaté kuličky, které si velmi rychle zamilujete. Jsou učenlivé a přitom si i zachovají občas vlastní hlavu, ale vždy budou hlídat celou vaši rodinu a váš prostor. Bude s vámi ráda chodit na procházky i sportovat, ale není to pes, kterého byste museli brát na velké túry, aby se vydováděl. Ani s krmením nebudete mít velké problémy, není to žádný Otesánek.

Pořídit si psa je samozřejmě velký závazek. Není to hračka, kterou když vás omrzí můžete vyhodit. Pes je závazek i na patnáct let a věřte tomu, že pokud si psa oblíbíte, tak těch patnáct let vám uletí jako voda a odchod pejska pak ponesete velice těžce.

akita inu

Pořídit si psa do bytu, to musíte hodně přemýšlet, které plemeno zvolit a zda si psa vůbec pořídit, ale pokud máte rodinný domek, měli byste mít i psa. Dodá vám pocit bezpečí, protože i to nejmenší plemeno umí na nezvaného hosta pořádně zaštěkat a pokud máte děti, bude pro ně pes nerozlučným kamarádem, se kterým mohou začít spoustu legrace.

Zvažujete, že si pořídíte psa? Pokud máte pro něj dostatek prostoru, tak směle do toho!

Scroll to Top