Co je to tribulus?


Co je to Tribulus terestris? Jedná se o rostlinu, která plodí plody, které jsou netradičně pokryté malými ostny. Zajímavostí je, že funguje také jako afrodiziakum. Tato rostlina má takové složení, které mohou zvyšovat hladiny některých hormonů. Typicky hlavně testosteronu. Proto je tato rostlina oblíbená zejména u mužů, jelikož právě ti často bojují s nízkou hladinou testosteronu, které má pro ně různé následky. Ztrátu svalové hmoty, ztrátu svalů, pokles libida, erektilní dysfunkci. Tribulus se užívá při různých sexuálních poruchách, při neplodnosti, bolestech na hrudi nebo také na zvětšenou prostatu. Některé studie opravdu ukazují, že by mohl fungovat při zmírňování bolestí na hrudi, které jsou způsobovány onemocněním jménem angina pectoris.

léky

Také je věrným pomocníkem pro sportovce. Podle studií totiž dokáže zvyšovat sportovní výkon a během sportu dodává sportovcům více energie. Více energie při cvičení může mít blahodárný účinek na vaši fyzičku, růst svalů nebo hubnutí. Záleží na tom, co je vašim cílem. Má tribulus nějaké vedlejší činky? Pokud ho budete používat krátkodobě jako doplněk stravy, a nemáte žádné závažné onemocnění nebo omezení ve zdravotním stavu, které by vám bránilo tuto rostlinu užívat, nemusíte se obávat.

posilování

Samozřejmě, tribulus by neměly užívat těhotné ani kojící ženy. Při testech na zvířatech se objevila spojitost mezi užíváním tribulusu a poškození plodu. Takže zbytečně neriskujte. Potencionální zdravotní komplikace mohou zahrnovat potíže se spánkem, nevolnosti nebo u žen nepravidelný menstruační cyklus. Neměli byste ho také užívat, pokud užíváte léky na srdce, krevní tlak, na léčbu cukrovky nebo k ředění krve. Tribulus může být tedy pro vás skvělým doplňkem stravy, za předpokladu, že jste zdraví a znáte potencionální rizika. Nakládejte ale s ním opatrně a rozhodně jeho konzumaci nepřehánějte.

Scroll to Top