K čemu slouží kyslíkové tablety


Není pochyb o tom, že bazénů je na našich zahradách čím dál víc. A nejen jich. Přibývá také vířivých van, které jsou stále oblíbenější. Sice v nich nelze plavat tak, jako v bazénu, avšak bublinková masáž je rozhodně příjemná, jak může dosvědčit každý, kdo ji kdy využil. Zatímco dříve byla velmi vzácná, lidé brzy objevili, jaké potěšení a uvolnění může přinést, a tak když se jejich cena snížila, začali je kupovat v podstatě ve velkém.

průzračně čistá voda

Ovšem k vířivce potřebujeme také nejrůznější pomůcky, aby nám skutečně dobře sloužila a abychom si ji naplno užili. A jednou z těch základních, které budeme bezesporu potřebovat, jsou i kyslíkové tablety. Ty se postupně rozpouštějí a uvolňují do vody kyslík. K čemu je to ale dobré? Přeci jen, jen málokdo by dokázal říci, jaký benefit pro koupání může přidání kyslíku mít.

A je to pravda, co se týče klasických bazénů. Tam je použití těchto tablet dokonce kontraproduktivní, neboť zvýšený obsah kyslíku podporuje růst mikroorganismů, jako jsou řasy a sinice. A každý, kdo se kdy staral o bazén, ví, jaké problémy s nimi mohou být.

typická vířivka

Ve vířivkách je to ovšem něco jiného. Zde je totiž kyslík potřeba. Právě ten je totiž zodpovědný za vznik oněch typických bublin. Bez něj by jednoduše celý systém nefungoval. Je tedy nutné udržovat v něm určitou hranici, a právě k tomu nám slouží ony kyslíkové tablety. Pokud je nechceme používat, je nutné mít jiný systém okysličování vody.

Bohužel toto je něco, co mnoho lidí neví, neboť vířivky u nás přeci jen ještě nejsou až tak rozšířené. Jistě, až jich bude více, je pravděpodobné, že se i povědomí o tom, co je potřeba pro jejich správný chod rozšíří, avšak tato doba prozatím ještě nenastala.

Proto, pokud se ji chystáte pořídit, je vhodné si dopředu vše zjistit, aby vás následně nic nepřekvapilo. A věřte, že ve specializovaném obchodě vám v tomto ohledu velmi rádi poradí.

Scroll to Top