Kultura a děti


Baví vás kultura? Hodně lidí mi říká, že prý kultura je úplně nudná, že prý na kultuře nevidí nikdo nic dobrého a nic pozitivního. Podle mého názoru tohle je opravdu veliká škoda a nemělo by se tohle říkat, protože když nějaké děti potom uslyší, že kultura je na nic a že kultura je ztráta času, tak děti si tohle ihned přisvojí. A říká se, že děti jsou jako houba. Prý do sebe nasávají úplně všechno, co kde slyší anebo co kde vidí a potom chtějí všechno děti vyzkoušet. Takže já, jelikož jsem máma dvou dětí, kteří chodí už do první a druhé třídy, tak jsem chtěla, aby i moje děti měly rádi kulturu.

Mám ráda zajímavá kulturní místa.

Aby se třeba také zajímaly o kulturní bohatství. Samozřejmě, že chodí také často do kina a už několikrát byly také v divadle. Jenomže podle mého názoru tohle je málo. Proč by třeba děti nemohly chodit častěji do kina nebo do divadla? Na tom vůbec není nic špatného. Já si tohle klidně zaplatím, protože chci, aby moje děti byly také kulturně vzdělané. My s rodinou zase jezdíme téměř každý druhý měsíc se dívat někam na nějaké kulturní akce, jak na hrady a zámky, tak také hlavně na hudební festivaly anebo také na různé dětské festivaly v létě. A když je opravdu pěkné počasí, tak nevynecháme žádné dětské koutky nebo dětské hřiště anebo dětské festivaly.

Kultura je vše, co vás baví.

Také jsem ráda, že moje děti hrají obě dvě na flétnu. Mám dva syny oba dva hrají na flétnu a říkají, že moc je to baví. Tohle mě těší. Vůbec nevím, co bych dělala, kdybych třeba měla nějaká zlobidla. Děti, které by jenom zlobily a nechtěly by vůbec nic dělat. Také mě těší, že moje děti se krásně učí a také je tohle baví. Proto jim říkám, že třeba kdyby měli nějaký nápad na nějaký výlet. Nebo jiné kulturní využití, ať mi klidně řeknou, že bych moc ráda tohle všechno zrealizovala. A víte, co si děti ihned vymyslely? Že chtějí do nějakého velikého aquaparku, kde je prý hodně vody a kde je hodně vodních atrakcí a potom také nějaká skluzavka nebo prolézačka. No tak tohle jsem si uvařila, ale dětem jsem to slíbila. 

Scroll to Top