Únik vody v domě není žádná katastrofa


Představte si situaci, že vám zavolá vaše manželka, že si všimla po příchodu domů mokré mapy na zdi a podmáčeného koberce v obýváku, a z jejího hlasu jasně plyne, že je z toho v šoku. Lidé v takových situacích nejednají příliš racionálně a mohou se dopustit celé řady fatálních omylů. Buďte vaší paní oporou a zachovejte se jako opravdový chlap:

Vezměte si volno – pokud to jde, raději to v práci pro dnešek zabalte a jeďte co nejrychleji domů. Ale ještě před vaším odjezdem sdělte manželce, aby pro jistotu opustila byt a čekala na vás před domem, že jí toto opatření vysvětlíte později.

vodovodní kohoutek

Přívod elektřiny – vaše žena před domem jednak pochytá čerstvý vzduch a venku také bývá více energie z okolního prostředí, zejména z vegetace, tak tam se spíše uklidní a v klidu na vás počká. Jakmile dorazíte, ihned vypněte hlavní jistič, a samozřejmě uzavřete hlavní uzávěr vody. Toto opatření je z toho důvodu, aby se zabránilo smrtelným úrazům nebo požáru při průniku vody do elektroinstalace a při případném zkratu. Manželka jistě vaše počínání pochopí a určitě vám i poděkuje.

Zavolejte instalatéry – instalatéři řeší vyhledávání úniku vody v rámci havarijních výjezdů běžně, k vám bez problémů dorazí kdykoli, i kdyby se to přihodilo v sobotu o půlnoci.

kuchyňský dřez

Omítka – omítku ponechejte na svém místě a mezitím, než instalatéři dorazí, likvidujte následky škod, které způsobila voda na podlaze či na stěnách. Budete mít přibližně hodinu čas, než se u vás instalatéři objeví.

Vyhledávání úniku vody probíhá sofistikovaně, dnes se již nemusí omítka oklepávat, využívá se k tomu speciální technologie formovacího plynu nebo akustických tyčí, tím pádem zůstaňte v klidu a žádné zednické práce neprovádějte předem. Pouze se odkryje kus zdiva z místa nálezu úniku vody, a po dokončení opravy se zas toto místo vyspraví. Rozhodně to ale nebude polovina zdi v obýváku.

Scroll to Top