Co vás může potkat při vyklízení bytu


Bývalý nájemník

Přebíráte byt v rámci prodeje nebo pronájmu po bývalém nájemníkovi, který nebyl zrovna ideálním uživatelem těchto prostor? Co tím máme na mysli? Kupříkladu skladoval v bytě různé nebezpečné předměty, například hořlaviny, jedy anebo dokonce drogy či chemikálie pro výrobu drog? Anebo tu vyráběl výbušniny a o celou věc se zajímala policie? I takové případy se stávají, ale co je podstatné, jakmile převezmete takový objekt do užívání, je také na vás jej důkladně vyklidit, vyčistit a vydezinfikovat. A to není jen tak.

nepořádek před domem

Pro takové případy je vhodné povolat profesionály vyklízení v Praze. Jestliže se na místě nachází výbušniny a jedy, je nutné nejprve přivolat pyrotechnika a další odborníky, ale to ostatní již zůstává ve vaší režii. Zejména organické nečistoty, prach a podobné nepříjemnosti. V bytě může být i skladiště nepotřebných věcí a může jimi být zaplněný až ke stropu.

dřevěné bedýnky

Sklepní prostory

Nezapomínejte ani na sklepní kóje, protože ty mohou také být zcela plné. A vyklidit zaplněný sklep je někdy nad lidské síly, zvláště pro toho, kdo se touto činností nezabývá a není zvyklý na značnou fyzickou dřinu. Může se vám zdát, že nosit věci ze sklepa ven před dům je snadné, ale narazíte-li tu na těžké a objemné předměty, bude to zabíračka. Vyklízení prostor je podobné, jako stěhování, a jde o sled fyzicky namáhavých úkonů, což prověří veškeré svalové partie, netrénovaní jedinci budou cítit hlavně záda, stehenní a lýtkové svaly, bicepsy a ramena a příliš jednostranná fyzická námaha na svalové partie, které jste dosud příliš nezatěžovali a nejste trénovaní, může způsobit i horečku a několikadenní pracovní neschopnost. Netrénovaný člověk výrazně oslabí imunitní systém a může i zkolabovat. Je to, jako kdybyste nikdy netrénovali maratónský běh a najednou byste měli uběhnout 42 kilometrů.

Scroll to Top