S námi to zabalíte


Nakupovat na e-shopech jsme si zvykli především před pár lety, kdy u nás řádila epidemie koronaviru, a obchody tak musely být z rozhodnutí tehdejší vlády zavřené. Na internetu jsme museli nakupovat nejenom spotřební zboží, ale i potraviny. A řada lidí zůstala věrná e-shopům i dnes. Vzniklo jich i mnoho nových, které nabízí spoustu zboží, které zatím v nabídce nebylo příliš rozšířené. Fungují dodnes, a nabízí třeba exkluzivní alkohol. Mnoho drobných podnikatelů si muselo pořídit e-shop také, protože jinak by nejspíš zkrachovali.

kraftový papír

Nákupy přes e-shop jsou snadné, ale má to jeden háček. Zboží se v drtivé většině případů musí odeslat přepravcem až k zákazníkovi. A to je někdy problém, protože v některých případech je složité zboží zabalit tak, aby během přepravy nedošlo k jeho poškození. Zejména křehké věci je nutné balit tak, aby se maximálně snížilo riziko rozbití. Často nepomůže ani to, protože někteří přepravci si nelámou příliš hlavu s tím, v jakém stavu balíčky doručí. Pro případnou reklamaci je ale potřeba zásilky balit opravdu pečlivě.

balení krabice

S rostoucím počtem odeslaných zásilek se samozřejmě zvyšuje i spotřeba obalových materiálů. Některé e-shopy začaly recyklovat například krabice, a nebo jako úplně do krabic používají třeba zmačkané letáky nebo několikrát použitou bublinkovou folii. I to je cesta jak se dá ulehčit životnímu prostředí, které už tak nadměrně zatěžujeme. Jenže zásoby použitých materiálů často nepokryjí spotřebu obchodu, a tak je dobré rozšířit je o ekologické obaly https://www.balteto.cz/, které jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů. Jestli posíláte zásilky, musíte mít dostatek obalů, které zvýší šanci na řádné doručení zboží. Dobré je zásilky označovat jako křehké, a pokud je to jen trochu možné, nabízejte zákazníkům osobní odběr alespoň v místě kde se nachází váš sklad nebo provozovna.

Scroll to Top