Ideální pro menší domy


Naprostá většina lidí při stavbě domu myslí dopředu na stáří. S přibývajícím věkem se často zhoršuje zdravotní stav, a vlivem zdravotních problémů má část lidí problém chodit po schodech. To je hlavní důvod, proč se tolik staví přízemní domy. Lidé mají obavy z toho, že v důchodě se do patra nedostanou. Jenže ne každý má štěstí že sehnal dostatečně velký pozemek pro stavbu přízemního bungalovu. Pokud toužíte po větším domě, budete si muset koupit větší pozemek. V každém územním plánu totiž najdete podmínky za kterých lze na pozemcích stavět, a často byste divili kdybyste viděli jak velké pozemky musí lidí kupovat aby mohli postavit dům.

moderní schody

Abyste se vyhnuli takovým problémům, kupte si pozemek, kde můžete stavět rozlehlejší dům. Jestli to ale není možné, nejspíš vás čeká stavba domu na patro. Nemusíte se předem ničeho bát, nikdy nevíte v jakém stavu budete mít klouby za desítky let. Přinejhorším si můžete udělat ložnici dole a nebo vyměnit bydlení s dětmi.

dřevěné schody

Do patrového domu je nutné schodiště. Pokud vám to prostor dovolí, můžete si nechat udělat velkorysé schodiště. Pamatujte na to, že nábytek byste si měli nosit do patra ještě před instalací zábradlí, protože by se mohlo stát, že se na schodech nevytočíte. Schody by měly být co možná nejprostornější, ale ne vždy na to je prostor. Do menších domů se hodí točité schody, ale pokud chcete ze schodů udělat designový prvek celého domu, vyberte si samonosné schodiště. Tento typ schodů vypadá jako by samy držely ve vzduchu. Je potřeba si je nechat udělat od specializované firmy, protože se musí dodržet spousta norem a předpisů.

Pokud by došlo k nedostatečnému ukotvení do zdi, nejspíš by schody dlouho nevydržely. Vždycky je lepší na odborní práce najmout kvalitní firmu, jejíž práce si můžete ověřit na internetu. Vyberte si schody i se zábradlím u nás, zaručujeme vám kvalitu.

Scroll to Top