Proč si vybrat bazén kruhového tvaru


Obdélníkovým bazénem nikoho neoslníte – chcete pozvat na vaši zahradu přátele a známé, kolegy z práce nebo hosty při příležitosti oslavy narozenin, promoce nebo svatby a zároveň si chcete uskutečnit svůj životní sen a pořídit bazén? Pak zvažte, zda by nebylo od věci namísto obdélníkového tvaru pořídit kruhový bazén do země. Kruhová nádrž totiž vyzařuje zvláštní magii, a pro vaše hosty bude lákavým cílem. Můžete jim pak směle předem oznámit, aby si nezapomněli vzít z domova plavky, protože budou mít příležitost si bazén na vlastní kůži vyzkoušet.

holčička v bazénu

Kruh má magický význam – kruh symbolizuje jednotu celého Stvoření, všechny bytosti jako jeden celek, v němž je každý jedinečný a neopakovatelný. Kruh je vlastně jakousi připomínkou toho, co již dávno víme, ale bohužel se tento svět tím známým pravidlem málokdy řídí. Samotný kruh a obecně zaoblené křivky jsou také pro lidský zrak příjemnější na pohled, máme z nich lepší pocit, než z pravých úhlů a ostrých hran. Jen si představte, jaké by to bylo sledovat ňadra vaší přítelkyně, kdyby měla tvar hranaté kostky.

pobyt ve vodě

Posezení u táborového ohně – když se sedí u ohně ve vodáckém kempu nebo na dětském táboře, všichni na sebe dobře vidí a mají k sobě blíž, než kdyby tu posedávali v rovné lajně a ti krajní by na sebe vidět ani nemohli, jak by byli od sebe vzdálení. A právě stejná vzdálenost je tím klíčovým bodem nejen u táborového ohniště, ale i v indiánském Tee-pee a samozřejmě i v kruhovém bazénu. Jakmile se všichni naloží do vody a uplavou pár temp, rozprostřou se po obvodu bazénu, a to je vhodný čas na nějakou společenskou hru nebo pro vyprávění si různých příhod či anekdot. Takový bazén bude více sbližovat a bude lepší příležitostí k navázání pevnějších přátelství, a možná, že mezi vámi vzniknou i silnější partnerské vazby, které budou zakončené svatební hostinou.

Scroll to Top