Jak zatočit s úzkostí a stresem?


Dnešní doba je velmi stresová. Žijeme život ve velkém ruchu, stresu a občas se zkrátka cítíme podráždění, vystresovaní až úzkostní. Nebojte, někdy se tak zkrátka cítí každý z nás.

Na tyto stavy obecně více trpí jedinci, kteří jsou citlivější na nejrůznější změny a stres. Samozřejmě je dobré na sobě pracovat, naučit se třeba větší odolnosti vůči stresu, ovšem také je třeba vědět, jak se v případě nutnosti uklidnit.

Dechové cvičení

Při stresu namáháme své svaly, které obvykle zatínáme. Dechové cvičení nám může pomoci k uvolnění celého těla. Najděte si klidné místo a dopřejte si pár minut, kdy budete zhluboka dýchat. Pohybujte u toho rameny. Pří nádechu zvedněte ramena nahoru, při výdechu zase dolů.

bylinky

Bylinky

I bylinky vám mohou pomoci uklidnit se. Skvělá proti stresu je například třezalka tečkovaná nebo kozlík lékařský. Pokud vám stres a neklid způsobuje potíže s usínáním, skvělé je dopřát si hodinu, dvě před usnutím šálek meduňkového čaje.

Koupel

Teplá koupel dokáže divy a dokáže nám pomoci od spousty problémů. Nahromaděný stres způsobuje ztuhlé svaly, které se v horké vaně krásně uvolní. Nejlépe si přidejte do vany ještě aromatický olej oblíbené vůně a vytvořte si příjemný čas jen pro sebe.

Jídlo

Ke zklidnění vám může pomoci jídlo. A spousta lidí ho tímto směrem používá. Pokud se vám vyrovná hladina cukru v krvi, udělá se vám lépe. Cukr obecně pomáhá na stres a nervozitu, takže doporučujeme třeba kousek čokolády.

hudba

Hudba

Hudbu miluje mnoho z nás. Někteří si život bez ní nedokáží představit. A víte že poslech vaší oblíbené hudby pomáhá vylučovat vašemu mozku serotonin, což je hormon štěstí? Případně vám může pomoci klidná a relaxační hudba.

Tekutiny

Dle studií dehydratované tělo vylučuje více kortizolu, což je právě stresový hormon. Zaměřte se na svůj pitný režim a dodržujte ho pečlivě během dne.

Scroll to Top