Technologický vývoj skleníku


Skleníky v dřívějších dobách patřily k důležitým stavbám v architektuře. I za našich předků se vytvářely rozličné stavby, které vycházely z dostupných technologií. Mnohdy se hodně uplatnila i samotná tvořivost a skleníky tak vznikaly z různého dostupného materiálu. Častokrát musela postačit pouhá fólie nebo dokonce velké třílitrové sklenice, případně stará vyřazená okna ze staveb. Naštěstí tato doba pominula a tuto raritu můžete spatřit jen na starých fotografiích nebo v knihách. Je pravdou, že takovéto stavby se spíše objevovaly v chudších poměrech. V opačném případě měly skleníky poměrně velká skleněná okna a s orientací na jih. Ze severní strany se poté vytvářely pevné zdi a se sklem se šetřilo i na bočních stranách. Ono i to mělo svoje důvody, jak se prokázalo, tak taková stěna nasávala sluneční paprsky a tudíž vydávala teplo podstatně delší dobu po západu slunce.

velký skleník

Menší nebo větší skleník

I v současné době se tento druh stavby tak trochu projevuje, avšak se vzhledem to nebude mít pranic společného. Podobnou situaci totiž využívají skleníky, které se staví ke zdi domu a tudíž i tato pevná stěna dokáže naakumulovat teplo a poměrně dlouhou dobu ho udržet. Stavby skleníků se opět přizpůsobují novým technologiím, tudíž si můžete vybrat rozličné velikosti, tvary i různé výplně, které v současné době jsou velmi zajímavé tím, že rozptylují škodlivé UV záření a dokonce se nemusí ani stínit při prudkém sluníčku. Do menších zahrad vám například postačí skleník 5×3 m, ale není problém si objednat i větší či jiné rozměry.

skleník

Vyberte si ideální skleník

V naší nabídce naleznete celou řadu různých skleníků, nicméně každý z nich je přínosem pro domácnosti. Specializujeme se na to, aby skleníky byly vyrobeny z kvalitního materiálu, poskytly svému uživateli přínosné benefity a měly rovněž dlouhou životnost. Můžete si u nás zakoupit i celou řadu příslušenství, které se vám bude určitě hodit.

Scroll to Top