Krejčovská panna jako nepostradatelný pomocník pro krejčí a švadleny


Panny pro profesionály i amatéry

Krejčovská panna Prima obchod je nezbytnou součástí vybavení profesionálních krejčovských dílen, ale bývají k dispozici i pro šikovné švadleny, které šijí jen pro vlastní potřebu nebo pro své blízké. Objev této dnes již nepostradatelné pomůcky pochází z druhé poloviny devatenáctého století, což souviselo i s expandující průmyslovou revolucí a šitím oděvů ve větším počtu podle konfekčního vzoru. Dříve se panny zhotovovaly pouze ze dřeva, a teprve poté, co se rozjela průmyslová výroba plastických hmot, výrobní program skeletů pan se přeorientoval ze dřeva na odlitky z polystyrenu a později z polyuretanu. Panny se zhotovují ve třech základních modelech, a sice pro mužské, ženské a dětské postavy, některé panny jsou pevné, jiné mají možnost nastavování velikostí v určitém daném rozmezí.

šikovná švadlena

Dekorace pro oděvní tvorbu

Existují také panny, které se vyrábí zejména pro dekorativní účely, i když je samozřejmě možné využít je jako klasickou praktickou pomůcku pro švadleny a krejčí. Tyto výrobky mívají atraktivní design, zejména co se týče potahu na polyuretanovém výlisku. Panna tak může mít květovaný vzor, může být opatřena puntíky v retro stylu, může být zhotovena v mnoha barevných odstínech, a stojan by také měl barevně ladit se samotným korpusem.

šicí stroj

Taková panna se uplatní v krejčovských salónech nebo domech s oděvní tvorbou, kde se pohybují zákazníci, a jimž také evokuje ono tvůrčí prostředí.

Aranžovací figuríny

Procházíte-li se před prosklenými výlohami obchodů s textilem, jistě nepřehlédnete plastové figuríny pro aranžování oděvů. S jejich výrobou se začalo již za socialismu a dodnes se s nimi počítá na mnoha místech jako s důležitým doplňkem pro vystavování běžné konfekce, ale i umělecké tvorby módních návrhářů, anebo dokonce ve svatebních salónech pro vystavování kolekcí svatebních šatů pro nevěsty.

Scroll to Top